KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9952125
*
nr 995 2125
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Ivar Morsing (f. 1919), 1954, 24x18
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 21:02:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:49:53
1
1.500 kr
16/11 20:55:12
2
1.600 kr
16/11 20:57:41
1
Vinnande bud
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Ivar Morsing
nr 995 2125
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Ivar Morsing (f. 1919), 1954, 24x18
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 16:49:53 | 1 | 1.500 kr |
| 16/11 20:55:12 | 2 | 1.600 kr |
| 16/11 20:57:41 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



